Tytuł: Odzyskać naszą przyszłość
Autor: prof. Teruo Higa
Ilość stron: 237
Wydawca: Petit SK na zlecenie Greenland Technologia EM Sp. z o.o.
Opis książki:
Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa kierunki przekształceń zachodzących w przyrodzie: jednym jest odtwarzanie, a drugim destrukcja. Stan odtwarzania oznacza, że formy życia są pełne wigoru i utrzymują się w zdrowej postaci. W stanie destrukcji formy życia są skażone i ulegają procesom gnicia, czego konsekwencją są choroby i śmierć. O tym, który kierunek rozwoju form zycia zapanuje na danym obszarze, zawsze decydują mikroorganizmy – najmniejsze organizmy żywe.
Tylko człowiek jest w stanie zmusić przyrodę do nienaturalnych zmian, niszczyć ją i unieczynnić tkwiące w niej możliwości samouzdrawiania. Na szczęście człowiek może także na nowo rozbudzić w naturze te zdolności i właśnie to musimy zacząć robić teraz, i to wszystkimi dostępnymi siłami.
U schyłku XX wieku mieliśmy wiele szczęścia, że Technologia EM wyposażyła nas w środki i metody pozwalające przekształcić naszą “skradzioną przyszłość” w “odzyskaną przyszłość”.
Chciałbym wyrazić swoją ogromną wdzięczność wszystkim tym, którzy aktywnie uczestniczą w działaniach na rzecz popularyzacji Technologii EM.
Teruo Higa
O autorze:
Teruo Higa urodził się w 1941 roku na Okinawie w Japonii. Jest obecnie profesorem na Uniwersytecie w Meio i emerytowanym profesorem na Uniwersytecie w Ryukyu. Napisał doktorat z zakresu ogrodnictwa na Uniwersytecie w Kyushu. Jego badania nad mikroorganizmami i ostateczne opracowanie technologii Efektywnych Mikroorganizmów przyniosły mu międzynarodowe uznanie. Jest pionierem zastosowania na duża skalę pożytecznych mikroorganizmów w rolnictwie i ochronie środowiska.
Jest znanym w Japonii i krajach Azji ekologiem, działaczem społecznym oraz filantropem. Jest konsultantem naukowym dla rządu Japonii, wielu firm i organizacji w kraju i za granicą. Założone przez niego EM Research Organization obejmuje zasięgiem cały świat. W ramach tych działań dużo podróżuje, oferując doradztwo i pomoc w zakresie stosowania Technologii EM.
Polskę odwiedził dwa razy: w latach 2003 i 2010, biorąc udział w konferencjach i sympozjach naukowych. Piastuje też wiele funkcji takich jak dyrektor International EM Technology Center, prezes Międzynarodowego Komitetu Promocji Rolnictwa Naturalnego, dyrektor generalny Fundacji na rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego, konsultant Stowarzyszenia na rzecz Oczyszczania Zasobów Wodnych Japonii i doradca prestiżowego Japońskiego Towarzystwa Florystycznego. Jest także autorem licznych książek i publikacji. Wiosną 2022 roku został uhonorowany przez japońską Rodzinę Cesarską orderem Świętego Skarbu. To wyróżnienie przyznawane jest od 1888 roku za wybitne osiągnięcia m.in. w nauce, biznesie, opiece zdrowotnej czy pracy socjalnej.