Tytuł: Samodzielnie ku zdrowiu – jak zmienić sposób myślenia aby żyć długo i w dobrej kondycji,
Autor: Yoshimi Tanaka
Ilość stron: 215
Wydawca: Petit SK
Opis książki:
Zamiast martwić się o to, co będzie, jak zachorujesz, zmień swój styl życia tak, aby nie zapaść na żadną chorobę.
Technologia EM stała się ruchem społecznym, wspieranym przez wielu wolontariuszy, który ma na celu stworzenie społeczeństwa zdrowego i szczęśliwego. Jego psychologiczne podstawy to poczucie odpowiedzialności i chęć pracy dla wspólnego dobra. W sposób bezpieczny, przyjemny, niedrogi, ale trwały i dający efekty dobrej jakości zmierzamy ku stworzeniu społeczeństwa doinformowanego, które żyje w symbiozie i dzieli się bogactwem.
Książka ta rzeczowo i koherentnie opisuje znaczenie EM dla naszego zdrowia i jest wspaniałym wkładem w przeprowadzaną rewolucję zdrowotną opartą na poczuciu odpowiedzialności każdego z nas za własne zdrowie. Chciałbym, żeby jak najwięcej osób z niej skorzystało.
Frag. z rozdz. 4:
“Może się to wydać oczywiste, ale nasze ciało i krew kształtują się wyłącznie dzięki temu, co jemy. A zatem dobre pożywienie przyczyni się do rozwoju silnego ciała. Jedząc zaś złej jakości produkty, będziemy mieli słabe ciało.
Chciałbym tu przytoczyć pytanie, które kiedyś pewien amerykański lekarz zadał mojemu koledze: Wy, Japończycy, jesteście dziwnym narodem. Płacicie mnóstwo pieniędzy za badania, żeby wam znaleźli chorobę. Jak już ją znajdą, płacicie mnóstwo pieniędzy za leczenie. To dlaczego nie wydajecie prawie nic, żeby na tę chorobę nie zapaść?”
O autorze:
Yoshimi Tanaka (ur. 1960) – doktor nauk medycznych, absolwent Wydziału Medycyny Uniwersytetu Tokai w Tokio. Swoją pracę doktorską poświęcił chorobom nowotworowym mózgu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy neurochirurga, a także lekarza medycyny ratunkowej. Aktualnie zajmuje się biogerontologią – nauką badającą przyczyny biologicznego starzenia się organizmu ludzkiego, oraz poszukiwaniem metod opóźniania procesów starzenia. Jest cenionym specjalistą i popularyzatorem terapii naturalnych. Wyniki swoich badań prezentował na licznych konferencjach naukowych i wykładach, w artykułach oraz publikacjach książkowych. Najważniejsza z nich nich to dwutomowa Siła osobistej odpowiedzialności za zdrowie (wydanie polskie w przygotowaniu).