Dla lepszych plonów i z korzyścią dla środowiska - GREENLAND Skip to main content

Efficie-N-t 28 to innowacyjny nawóz azotowy mający na celu zwiększenie efektywności stosowania azotu, co ma bardzo istotne znaczenie wobec wyzwań związanych z wprowadzeniem dyrektywy azotanowej. Ten specjalistyczny nawóz dolistny został stworzony w oparciu o płynny azot z mocznika metylenowego – bardzo efektywnego azotu w formie polimerów różnej długości, który jest ponadto bardzo łagodny dla upraw. Efficie-N-t doskonale sprawdza się w uprawie rzepaku, pszenicy ozimej, kukurydzy, warzyw okopowych i wszystkich innych upraw wykazujących niedobór azotu w okresie wzrostu.

Zalet płynnego nawozu dolistnego Efficie-N-t 28 jest wiele. Związane są one m.in. z ograniczeniem ilości aplikowanego azotu bez uszczerbku w zaspakajaniu potrzeb pokarmowych roślin. Efficie-N-t 28 jest wyjątkowo wydajnym nawozem – 20 l tego nawozu odpowiada 150 kg standardowego nawozu azotowego typu CAN. Zastosowana formuła pozwala na pełne i sukcesywne wykorzystanie azotu przez rośliny niezależnie od pogody przez okres od 6 do 8 tygodni. Rozłożenie w czasie pobierania azotu nie powoduje gwałtownego wzrostu roślin, skutkującego osłabieniem ścian komórkowych i obniżeniem odporności roślin, z czym mamy często do czynienia w przypadku zastosowania standardowych nawozów na bazie azotanów.

Ponadto Efficie-N-t 28 nie ulega wymyciu, utlenieniu, nie wiąże się z innymi składnikami do form niedostępnych, a niska zawartość soli (10-krotnie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych nawozów azotowych) czyni go nadzwyczaj łagodnym dla roślin i środowiska. Nawóz świetnie przylega do liści i nie powoduje poparzeń.

Kolejną mocną stroną Efficie-N-t28 jest jego dobra mieszalność z najczęściej stosowanymi środkami grzybo- i owadobójczymi.

Skuteczność i efektywność Efficie-N-t 28 została potwierdzona w niezależnych badaniach polskich i brytyjskich. Wpływ na plonowanie obserwowany jest zarówno w wielkości plonu, masy 1000 ziaren, jak i jakości ziarna (wyższej zawartości białka). Preparat zabezpiecza potrzeby azotowe rzepaku, kukurydzy, pszenicy oraz warzyw okopowych.

Wielu klientów sięga po ten nowatorski płynny nawóz dolistny, doceniając jego zalety i – co ważne – co roku po niego wraca. Od trzech lat dystrybutorem na polskim rynku nawozu Efficie-N-t 28 holenderskiego producenta Agro-Vital jest nasza firma. W przypadku zainteresowania produktem należy kontaktować się bezpośredniego z naszymi przedstawicielami handlowymi firmy w wybranych rejonach kraju.

Warto podjąć właściwą decyzję, wybierając środek, który zastosujemy do zasilenia roślin azotem. Ważny jest tu również aspekt ekonomiczny – szczególnie w obecnej sytuacji na rynku, a mianowicie – podwyżek cen nawozów azotowych i utrudnieniach związanych z ich zakupem. Efficie-N-t 28 dzięki swoim unikalnym właściwościom oraz wyjątkowej efektywności z pewnością okaże się właściwym wyborem.

Stosowanie i dawkowanie Efficie-N-t28
Uprawa: Dawka (l/ha) Stosowanie
Pszenica 20 Oprysk na pełny liść flagowy, w celu zastąpienia przenawożenia nawozem ziarnistym
Ziemniaki 20 Stosować regularnie od fazy wypełnienia bulwy
Kukurydza  

20

Od momentu rozwinięcia się ostatniego liścia, ewentualnie w połączeniu z opryskiem środka grzybobójczego
Trawa 10 1 miesiąc przed koszeniem przy dostatecznej wielkości liści
Buraki cukrowe 20 Na wiosnę w przypadku opóźnionego wzrostu i/lub jednocześnie z zabiegiem przeciwko brunatnej plamistości
Rośliny ogrodnicze:

Marchew, groch, cebula, fasola

10-20 W sezonie wzrostu jako nawóz dodatkowy oraz w razie niedoboru azotu
Trawy boiskowe 10-20 Wielokrotnie w czasie sezonu, w 200 l wody
Jabłonie i grusze 20 Korekta zawartości azotu w czasie sezonu
Inne drzewa owocowe 20 Zabieg po zbiorze

Zapoznaj się z ulotką produktu Efficie-N-t 28

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego produktu skontaktuj się z naszym przedstawicielem regionalnym.