Greenland Technologia EM partnerem XXIV Festiwalu Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” - GREENLAND Skip to main content

Od 19 do 21 lipca 2019 Czeremcha (woj. podlaskie) już po raz dwudziesty czwarty będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Przez kolejne lata Festiwal „Z wiejskiego podwórza” zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest  jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Burkina Faso, Rumunii i Ukrainy.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna. Greenland Technologia EM znalazł się w zaszczytnym gronie partnerów Wydarzenia.

„Z wiejskiego podwórza” to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle,  warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz  czternasty w  historii „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy Joanny Kuroń, Joanny Jakubiuk, Giena Mientkiewicza i Zbyszka Kmiecia.

W niedzielę 21 lipca, o godzinie 12.00, nad Zalewem Repczyce odbędzie się warsztat lepienia kul Bokashi, na który serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Festiwalu: www.festiwalczeremcha.pl

Do zobaczenia w Czeremsze!

XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów - plakat