EM w hodowli i pielęgnacji psów - GREENLAND Skip to main content

Efektywne Mikroorganizmy znalazły szerokie zastosowanie w hodowli psów. Dotyczy to zarówno stosowania w żywieniu, jak i dbałości o higienę zwierząt i ich otoczenia.

em w hodowli i pielegnacji psow - obrazek

EM Probiotyk może być stosowany jako probiotyczny dodatek w codziennej diecie psa. Może być podawany bezpośrednio do pyska, jako dodatek do wody lub karmy. Należy zwrócić szczególną uwagę na systematyczność stosowania EM Probiotyku, co daje najlepsze efekty.

EM Probiotyk stosuję się w dawkach 5 ml preparatu nierozcieńczonego dla psów dorosłych( rasy małe i średnie, 10-15 ml –rasy duże) za pomocą strzykawki bezpośrednio do pyska. Szczenięta od razu po urodzeniu powinny dostać po kropelce EM Probiotyku do pyszczka. Dawki systematycznie zwiększamy – szczenięta 6-tygodniowe otrzymują 1 ml, 3 miesięczne 2 ml, w wieku 6 miesięcy dochodzimy do dawki 5 ml. Zwierzęta, które piją EM od urodzenia, przyzwyczajają się do jego kwaśnego smaku i staje się on dla nich wielkim przysmakiem! Jako dodatkowy dodatek do karmy możemy stosować EM Bokashi Probiotyk, w ilości 1-2 łyżeczki dziennie.

Do pielęgnacji psów stosujemy EM Żywe Mydło zamiast drogich „specjalistycznych” mydeł i szamponów. Stosując EM Żywe Mydło ograniczamy występowanie chorób skórnych, grzybicy i wszelkiego rodzaju podrażnień. Dodatkowo do codziennej pielęgnacji można stosować 10% roztwór EM Probiotyku, do spryskiwania sierści przy rozczesywaniu.
Ograniczenie stosowania chemicznych środków dezynfekcyjnych znacząco wpłynie na stan zdrowotny i kondycję psów dorosłych, a szczególnie szczeniąt.

Do higienizacji kojców, legowisk możemy stosować 10% roztwór EM Probiotyku, bądź EM Refresh (nie pozostawia brązowych śladów). Dzięki temu utrzymamy zawsze przyjemny zapach w miejscu przebywania psów, ograniczymy także rozwój roztoczy.