XXIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” - GREENLAND Skip to main content

Od 20 do 22 lipca 2018 Czeremcha (woj. podlaskie), już po raz dwudziesty trzeci, będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Przez kolejne lata, Festiwal „Z wiejskiego podwórza” zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, i jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Gruzji.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.

„Z wiejskiego podwórza”, to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle, warsztaty rękodzielnicze ,muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz trzynasty w historii „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy Anety i Jana Kuroniów, Giena Mientkiewicza i Zbyszka Kmiecia.

Więcej informacji znajdziemy na oficjalnej stronie Festiwalu: www.festiwalczeremcha.pl

Greenland Technologia EM znalazł się w zaszczytnym gronie Partnerów tego Wydarzenia. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

XXIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów - plakat