Zadbaj o pierwszy etap budowania plonu z EM Multi Grower! - GREENLAND Skip to main content

Przygotowanie rozsady to wysiewanie nasion i uprawa młodych siewek w kontrolowanych warunkach. Luty to idealny czas na produkcję rozsady w domu lub w ocieplanej szklarni. W kolejnych miesiącach,wyższa temperatura na zewnątrz umożliwia produkcję rozsady na rozsadniku lub pod osłonami z folii.

Rozsadę warzyw przygotowujemy:

  • w celu uzyskania wcześniejszych plonów warzyw,
  • dla warzyw ciepłolubnych, potrzebujących wysokich temperatur do wzrostu,
  • dla warzyw, rosnących bardzo wolno po wschodach,
  • dla warzyw o długim okresie kiełkowania.

Do produkcji rozsad polecamy preparat EM Multi Grower, dzięki któremu uzyskamy silnie ukorzenioną rozsadę, która przyjmie się bardzo dobrze nawet w niekorzystnych warunkach.

Preparat EM Multi Grower jest mikrobiologiczną szczepionką, przeznaczoną do stymulacji rozwoju systemu korzeniowego i wzmacniania odporności roślin. Zawiera specjalną kompozycję Efektywnych Mikroorganizmów EM©, wspierających zdrowy rozwój roślin już od kiełkowania i poprawiających ich kondycję w trakcie wzrostu.

Przykładowe zastosowanie preparatu EM Multi Grower polega na zraszaniu rozsady 1% roztworem preparatu (np. 0,1 litra EM Multi Grower + 9,9 litra wody) w dawce 10 litrów tak sporządzonego roztworu na 10 m2 rozsady, po czym liście spryskujemy czystą wodą. W czasie produkcji rozsady taki zabieg powtarzamy 3-5 razy, najlepiej w równomiernych odstępach czasu. Ostatni raz podlewamy rozsadę na dzień przed wysadzeniem jej na miejsce stałe, sporządzając roztwór według powyższej formuły, najlepiej z dodatkiem 0,1 litra EM 5 (naturalny preparat wzmacniający przed chorobami grzybowymi) na 10 litrów roztworu EM Multi Grower. Rośliny, których środowisko zostało wzbogacone o pożyteczną mikroflorę, zaczynają szybko i prawidłowo rosnąć, co przekła się na obfitszy plon.

Produkcja rozsady:

0,5 do 1% roztworem podlanie do 3 razy w cyklu produkcji rozsady.

Poprawa przyjęć rozsady i materiału szkółkarskiego:

Moczenie korzeni w roztworze 3% przez 5 minut w okresie sadzenia.

rozsady-multi-grower-fot7rozsady-multi-grower-fot8rozsady-multi-grower-fot9