Zapraszamy na XXVI Festiwal Czeremcha! - GREENLAND Skip to main content

W tym roku, podobnie jak w wielu poprzednich edycjach Greenland Technologia EM jest sponsorem Festiwalu Czeremcha Wielu Kultur i Narodów, który odbywa się w dniach 23-25 lipca. Festiwal odbywający się na Podlasiu w miejscowości Czeremcha to już po raz XXVI kilkudniowe święto folkowej muzyki z różnych części świata i to zarówno w formie tradycyjnej, jak i stanowiącej inspirację dla nowoczesnych jej interpretacji. Od lat temu wydarzeniu towarzyszą warsztaty rękodzielnictwa, konkursy tradycyjnych potraw, pokazy kulinarne oraz kiermasz wyrobów rzemieślniczych.

Nasza firma, w tym roku także włącza się nie tylko finansowo ale również merytorycznie w tę imprezę. Tradycyjnie już na naszym stoisku będziemy przybliżać technologię Efektywnych Mikroorganizmów i pozytywnych zmian jakich dokonuje ona w naszym środowisku. Tradycyjnie już także będzie można się zaopatrzyć się w preparat mikrobiologiczny EM Aktywny regenerujący glebę w ogrodzie czy neutralizujący zawartość szamb i biologicznych oczyszczalni ścieków. W preparat będzie nalewany bezpośrednio do opakowań przynoszonych przez uczestników.

Jako, że podstawą festiwalu są również warsztaty, nasza firma też będzie je organizować. W tym roku związane one będą z szeroko stosowaną na świecie metodą Bokashi. Podczas zajęć w sobotę o godz. 11.00, które poprowadzi Nicole Grospierre-Słomińska – wieloletnia propagatorka i autorka książki o Efektywnych Mikroorganizmach, poznamy tajniki tej metody i dowiemy się czym są Efektywne Mikroorganizmy. Nauczymy się robić kule Bokashi, które oczyszczają wodę i redukują zamulenie w zbiornikach wodnych w naturalny, mikrobiologiczny sposób. Poznamy także tajniki domowego kompostowania metodą Bokashi, dzięki której każdy będzie mógł w szybki i nieuciążliwy sposób zamieniać swoje kuchenne odpadki w pełnowartościowy kompost do swojego ogrodu.

W niedzielę z kolei, o godz. 11.00 na kąpielisku zalewu w Repczycach rozpocznie się akcja oczyszczania wody przy użyciu kul Bokashi. Na uczestników czeka do wrzucenia 500 kul Bokashi. Dwa tygodnie później akcja będzie powtórzona z użyciem „dojrzałych” już kul, które powstaną na sobotnich warsztatach.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i odwiedzenia naszego stoiska. Zapraszamy również do relacji festiwalowych. O innych formach naszego udziału w tym wydarzeniu jeszcze napiszemy!