Zbieramy warzywa na naszej firmowej farmie - GREENLAND Skip to main content

Tradycyjnie już, jak co roku w czasie wykopków, naszą firmę odwiedziły dzieci. Tym razem gościliśmy grupę z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie. Podczas kilkugodzinnej wizyty dzieci uczyły się rozpoznawać warzywa i brały udział w ich zbiorze.

Grupa doglądała także zwierząt inwentarskich; kóz i kur, które pojawiły się w tym roku na naszej farmie. Zimna deszczowa aura nie sprzyjała ale warzywa trzeba było zebrać – tak właśnie wygląda praca w rolnictwie. W nagrodę można było własnoręcznie wykonać sobie medal z ziemniaka. Po rozgrzaniu się ciepłą herbatą i posileniu plackami ziemniaczanymi dzieci zapoznały się zasadami działania mikroorganizmów wchodzących w skład technologii EM, zobaczyły linie produkcyjne i odwiedziły biuro firmy.

Jeśli pogoda pozwoli to nie będzie to ostatnia edukacyjna wizyta dzieci w naszej firmie w tym sezonie. Dla nas to bardzo ważne aby dzieci wiedziały skąd biorą się warzywa i jakiego nakładu pracy potrzeba ich wyhodowanie.