EM Multi Grower – zajmie się rozwojEM roślin - GREENLAND Skip to main content

EM Multi Grower to mikrobiologiczna szczepionka do stosowania w drodze zaprawiania nasion lub oprysku w początkowej fazie wegetacji. Produkt zawiera kompleks Efektywnych mikroorganizmów EM® oraz cenne metabolity EM, tj. witaminy, mikroelementy, aminokwasy, antyoksydanty i enzymy. Bogactwo tych stymulatorów wzrostu pochodzenia mikrobiologicznego sprawia, że produkt wykazuje silne działanie biostymulujące.

EM Multi Grower stymuluje optymalny rozwój systemu korzeniowego i wpływa korzystnie na przebieg procesów życiowych roślin, ich wzrost i rozwój.  Ponadto wzmacnia odporność roślin oraz tolerancję na choroby i niekorzystne warunki. Jest zalecany do wspomagania regeneracji uszkodzeń spowodowanych przymrozkami, atakami patogenów, szkodników i działaniem innych niekorzystnych czynników, np. susza, gradobicie, nadmierna wilgotność gleby.

Produkt intensyfikuje także namnażanie bakterii brodawkowych w uprawach bobowatych. Z powodzeniem może być stosowany zamiast standardowych szczepionek bakteryjnych (inokulantów).

Zalecenia stosowania EM Multi Grower:

Zakres stosowania Dawka Uwagi
Zaprawianie nasion

  • zboża
  • bobowate
 

250 ml/100 kg
500 ml/100 kg

 

1 – 7 dni przed siewem

Zabiegi nalistne w celu stymulowanie wzrostu i regeneracji upraw

2 – 10 l/ha lub
Multi Grower 2 – 5 l/ha + Naturalnie Aktywny 10 l/ha

min. 200 l wody, w fazie intensywnego wzrostu lub interwencyjnie po ustąpieniu stresu, w celu ratowania upraw, na które zadziałały niekorzystne czynniki

Produkcja rozsady (więcej informacji tutaj)

roztwór 1%
(np. 1 l/100 l wody)

podlewać 3-krotnie w cyklu produkcji

Fertygacja

roztwór 0,1%
(np. 10 ml/100 l wody)

stosować raz na 2 tygodnie

Produkcja z sadzonek i materiału szkółkarskiego

3% roztwór
(np. 3 l na 100 l wody)

moczyć korzenie przed wysadzeniem przez 5 min.

Na wszelkie pytania dot. właściwości produktu EM Multi Grower oraz jego stosowania z przyjemnością odpowiedzą nasi DORADCY TERENOWI. Zachęcamy do kontaktu!