EM Naturalnie Aktywny wiosną? Koniecznie! - GREENLAND Skip to main content

Bardzo często rolnicy pytają nas, czy można stosować EM Naturalnie Aktywny wiosną. Odpowiadamy – można, a nawet trzeba! EM Naturalnie Aktywny poza przyspieszaniem rozkładu resztek organicznych i stymulowaniem odbudowy warstwy próchniczej ma także istotny wpływ na wzrost i rozwój roślin.

EM Naturalnie Aktywny może być stosowany przez cały okres wegetacji zarówno doglebowo, jak i nalistnie. Produkt zawiera kompleks żywych i aktywnych mikroorganizmów, które pozwalają na odbudowę różnorodności i utrzymanie właściwej równowagi mikroflory w glebie, wspierając procesy jej regeneracji, odtwarzania próchnicy i poprawy wydajności sorpcyjnej. Na tym jednak działanie preparatu się nie kończy. EM® także doskonale indukują naturalną odporność roślin na choroby i niekorzystne warunki oraz poprawiają przyswajalność składników pokarmowych, w tym także tych trudno dostępnych dla roślin. Rezultatem są wyższe plony o lepszych parametrach jakościowych.

Mikroorganizmy zawarte w EM Naturalnie Aktywnym wspierają także namnażanie bakterii wiążących azot atmosferyczny, a skuteczność wiązania azotu jest wyższa przez symbiozę z innymi drobnoustrojami występującymi w produkcie. Szacuje się, że wolno żyjące bakterie azotowe są w stanie związać nawet do 50 kg N/ha. Ten argument przemawiający za stosowaniem EM Naturalnie Aktywnego wiosną nie powinien być w żadnym wypadku pomijany, szczególnie w okresach ograniczonej dostępności azotu.

Zalecenia stosowania EM Naturalnie Aktywnego wiosną:

Uprawa Dawka Uwagi
Przygotowanie stanowiska 20 l/ha wymieszać z glebą
Zabiegi nalistne

  • zboża, rzepak
  • kukurydza
  • okopowe
 

10 l/ha
10 l/ha
10 l/ha

 

około 7 – 10 dni po zabiegu fungicydowym T1
w fazie szybkiego wzrostu 6 – 10 liści
przed zwarciem międzyrzędzi

Na wszelkie pytania dot. właściwości produktu EM Naturalnie Aktywny oraz jego stosowania z przyjemnością odpowiedzą nasi DORADCY TERENOWI. Zachęcamy do kontaktu!